تبلیغات متنی

 

 

 

 

شرکت فناوری اطلاعات برترین
پایین ترین نرخ ثبت دامین در ایران
com=36000 - net=36000
in=11000 - ir=5500

سامانه پیامک حرفه ای
قیمت هر پیامک 88ریال

www.BestIT.co

امکانات ویژه سایت

 

 

 

 

یکی از امکانات ویژه سایت گالری طلای بعثت، نمایش قیمت ها در سایت اختصاصی موبایل بوده تا بتوانید با سرعت زیاد هر زمانی که مایل بودید قیمت ها را از آدرس زیر بر روی موبایل خود مشاهده کنید.

www.TALA24.com

ارسال قیمت ها به موبایل

 

 

 

طرح ارسال قیمت سکه، طلا و نقره بصورت رایگان بر روی موبایل تا اطلاع ثانوی ارسال نخواهد شد، لطفا تماس نگیرید

برای فعال سازی فقط کافی است از خط خود عدد 1 را به شماره 30002223000311 و برای غیر فعال سازی سرویس عدد 2 را ارسال کنید

ارسال قیمت ها به ایمیل

 

 

 

 

با عضویت در خبرنامه سایت می توانید قیمت های طلا، سکه، نقره و دیگر فلزات گرانبها را در ایمیل خود مشاهده کنید.

برای عضویت کلیک کنید

طلا

 

طلا یا زَر (نشانه اختصاری:Au) نام یک عنصر است. از فلزات گرانبها با رنگ سرخ و زرد و جلای فلزی می‌باشد. طلا به طور طبیعی میل ترکیبی بسیار پایینی با همه عناصر نشان می‌دهد و به همین خاطر بیشتر در طبیعت به صورت فلز خالص یافت می‌شود.

ریخت‌شناسی

طلا شکل کریستالی ویژه‌ای ندارد (اصطلاحاً آمورف یا بی شکل). در طبیعت معمولاً در میان سنگهای آتشفشانی و گاهی در میان رسوبات رودخانه‌ای و دریاچه‌ای یافت می‌شود. در سنگهای آتشفشانی به شکل دندریتی دیده می‌شود و در رسوبات به صورت دانه‌های ریز و درشت. اولین و بارزترین مشخصهٔ طلا، رنگ زرد و برق فلزی آن است. اما در موارد بسیار زیادی ممکن است با طلای ابلهان یا پیریت اشتباه گرفته شود. مهم‌ترین تفاوت در زمان این تشخیص، خاصیت چکش خواری طلا است. در حالی که پیریت با ضربهٔ چکش، خرد می‌شود، طلا در برابر ضربه تنها کمی تغییر شکل می‌دهد. لازم به ذکر است طلا از نظر کریستالوگرافی در رده FCC قرار دارد.

یک سنگ طلا به وزن ۴.۴۲ کیلوگرم که در جنوب کالیفرنیا یافت شده است
یک سنگ طلا به وزن ۴.۴۲ کیلوگرم که در جنوب کالیفرنیا یافت شده است


ویژگیهای شیمیایی

طلا دارای میل ترکیبی بسیار پایینی است. به همین سبب اکسید نمی شود، زنگ نمی‌زند و در برابر بیشتر اسیدها و بازها به سادگی مقاومت می‌کند. گفته می‌شود تنها حلالی که طلا را در خود حل می‌کند، جوهر سلطان (ترکیبی از اسید سولفوریک، اسید نیتریک و اسید فلوئوریدریک) است.

نحوه قرار گرفتن الکترون‌ها در طلا
نحوه قرار گرفتن الکترون‌ها در طلا

 

جدول تناوبی
جدول تناوبی

 

ویژگی های فیزیکی طلا

طلا دارای مقاومت الکتریکی بسیار پایینی بوده و سومین جایگاه را در زمینه رسانایی الکتریکی در اختیار دارد.جرم حجمی طلا ۱۹٫۸ گرم بر سانتیمتر مکعب است.

مصارف و کاربردهای طلا

یکـی از گسـترده ترین زمیـنه ها درکاربـرد طـلا، استفاده برا ی ساخت زیور آلات و جـواهرات می‌باشد. به جهت پیشرفت دانش و همچنین مشخصات منحصر به فرد طلا، استفاده از طلا در تکنولوژی پیشرفته و در ساخت محصولات پزشکی نوین و زیست سازگار biomaterials رو به فـزونی است؛ به عنـوان مثـال میتوان از کاربـرد طلا در ساخت پروتز های دندانـی و یا ایمپـلنت یاد کرد، همچنـین با پیشـرفت تکنولوژی خالص سازی مواد، فلز طلا با درجه خلـوص ۹۹٬۹۹۹ و عاری از فلزات سنگین تولید شده که باعث ایجاد لاین های جدید مصرف طلا به صورت خوراکی Edible Gold E number ۱۷۵ و به صـورت طلای آرایشی Cosmetic Gold C.I Code ۷۷۴۸۰ شده است. طلا در گذشته به صورت روکش دندان استفاده میشده و در طب آیوردا آیورودا از جایگاه ویژهای برخوردار است. مرکز ملی پزشکی مـکمل و جایـگزین ایالات مـتحده آمریـکا مرکز ملی پزشکی مکمل و جایگزین استفـاده از طلا در هامیـوپاتی، گـلد تراپـی، سـوزن های انرژی درمانی و آیـوردا را تایید نموده است. طلا به عنوان جایگزین انرژیکی به جای انرژی خورشید کاربرد دارد به همین خاطر در جوامعی که به علت نوع پوشـش ویژه مردم و یا به علت ویژگی خاص جغرافیایی از نور آفتاب به میزان کافی بهره مند نیستـند، استفاده از طلا به صورت خوراکـی یا گلد تراپـی و استفـاده موضعی از طلا به صورت ماسک جوان کننده بسیار سودمند است. از نمک های طلا در درمان بیماری های آرتروزی به صورت تزریق در مفصل استفاده میگردد. همچنـین با پیشرفت علم نانو و ساخت نانو ذرات طـلا، این فلز از جایگاه ویژهای در درمان انواع بدخیم سرطان برخوردار شده است.

هجوم برای طلا

نزدیک به نیمی از طلای دنیا نزد دولتها بصورت شمش (قطعه‌های طلا) نگه داری می‌شود.طلا همیشه ارزش خود را حفظ کرده است.از سال ۱۸۴۰ تا ۱۹۰۰ میلادی، هزاران نفر طی جریانی که به هجوم برای طلا یا تب طلا معروف شد، در کالیفرنیا، کلرادو، یوکون در کانادا، آفریقای جنوبی و استرالیاو از همه مهمتر جزایر هاوایی بخت خویش را برای دستیابی به طلا آزمودند.

کلاشینکف‌های ساخته‌شده از طلای ۱۸ عیار در کاخ‌موزه عابدین، مصر.
کلاشینکف‌های ساخته‌شده از طلای ۱۸ عیار در کاخ‌موزه عابدین، مصر.

منبع: دانشنامه آزاد ویکی پدیا

 

سخن روز

ورودی های دیگر

 سایت اصلی طلای بعثت:

www.Besat-Gold.com
www.Besat-Gold.ir
www.Mesghal24.com
www.Mesghal24.ir
www.طلابعثت.com موبایل سایت طلای بعثت:

www.TALA24.com

ساعت

آمار بازدید سایت